Menu Zamknij

Enabling Regulation for Temporary Use – Online Workshop – 6 maja 2022 (Warsztaty online na temat urbanistyki tymczasowej)

Szanowni Państwo,

W imieniu Oddziału ds. Monitorowania GPR i Przygotowania Projektów miasta łodzi, Biura Rewitalizacji i Mieszkalnictwa serdecznie zapraszamy na warsztaty online na temat urbanistyki tymczasowej.

W całej Europie rośnie zapotrzebowanie na tymczasowe zagospodarowanie i użytkowanie różnych miejsc, szczególnie w powiązaniu z działaniami rewitalizacyjnymi, mitygacją i adaptacją miast do zmian klimatu, gospodarką cyrkularną. Opuszczone budynki, niezagospodarowane działki i niewykorzystane przestrzenie stają się miejscem realizacji tymczasowych aktywności i jednocześnie testowania ich możliwości, prototypownia przyszłych funkcji. Niestety, wdrożenie takiego użytkowania bywa trudne, np. z powodu niejasnych uwarunkowań prawnych lub barier administracyjnych.

6 maja, w ramach projektu T-factor, którego partnerem jest Miasto Łódź, odbędzie się webinarium pt. “Regulacje umożliwiające tymczasowe użytkowanie”, w którym wezmą udział eksperci z różnych miast europejskich, aby wspólnie porozmawiać o instrumentach, procesach i sposobach działania wspomagających tymczasową urbanistykę. Będzie to zastrzyk wiedzy eksperckiej i praktycznej.

Już dziś można zgłosić swój udział w tym webinarium – liczba miejsc ograniczona!

Program: https://www.t-factor.eu/enabling-regulation-for-temporary-use-webinar/

Rejestracja na wydarzenie: https://www.eventbrite.co.uk/e/enabling-regulation-for-temporary-use-online-workshop-tickets-293095585787?fbclid=IwAR1hgeZW1qRGMQvjZj7PBtyTSLiKhCcofIHoWO56OyDEy_zTEc7ezTpuoEw

Wydarzenie w jęz. angielskim. 

Podobne wpisy