Menu Zamknij

Podcasty – miasta

Podcasty – IRMiR uruchamia Akademię Rewitalizacji

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania serii podcastów dotyczących poprawy efektywności energetycznej w Specjalnych Strefach Rewitalizacji.

Instytut Rozwoju Miast i Regionów przedstawia Państwu serię podcastów dotyczących wsparcia prywatnych remontów w Specjalnych Stref Rewitalizacji w Polsce.

Naszymi gośćmi są pracownicy urzędów miast z Płocka, Łodzi, Włocławka i Kalisza, którym bardzo dziękujemy za zgodę na udział w projekcie i nagranie rozmów.

W podcastach poruszane są możliwości wykorzystania narzędzi SSR do wspierania prywatnych inwestycji poprawiających efektywność energetycznej budynków. W podcastach omawiana jest również współpraca z dostawcami energii oraz z innymi interesariuszami w celu zintegrowanego podejścia do zagadnienia efektywności energetycznej, rewitalizacji, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju miast.

Z reprezentantami miast, gdzie stosowane są dotacje do remontów prywatnych w SSR rozmawia Justyna Pichowicz z Instytutu Rozwoju Miast i Regionów.

Seria powstała w ramach projektu „EDINA – Energooszczędny rozwój w Specjalnych Strefach Rewitalizacji i na obszarach miejskich”. Podcasty są pierwszym z działań w ramach Akademii Rewitalizacji, której uruchomienie przygotowuje Centrum Doradztwa Rewitalizacyjnego IRMiR.

Projekt jest realizowany z dwoma partnerami z dwoma partnerami, Fundacją Poszanowania Energii i Housing Initiative for Eastern Europe (IWO e.V.) i jest częścią Europejskiej Inicjatywy Klimatycznej (EUKI) Niemieckiego Federalnego Ministerstwa Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego (BMU). Nadrzędnym celem EUKI jest wspieranie współpracy klimatycznej w Unii Europejskiej (UE) w celu złagodzenia emisji gazów cieplarnianych.