Podsumowanie warsztatów inauguracyjnych, które miały miejsce 12.02.2021 r. w ramach prowadzonych działań promocyjnych i upowszechniających założenia projektu pn. „EDINA – Rozwój efektywności energetycznej w Specjalnych Strefach Rewitalizacji i na obszarach miejskich” realizowany z dwoma partnerami: Fundacją Poszanowania Energii oraz Housing Initiative for Eastern Europe (IWO e.V.).
Projekt ten jest częścią Europejskiej Inicjatywy Klimatycznej (EUKI) działającej w imieniu Federalnego Ministerstwa Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Reaktorów Atomowych (BMU).
W warsztatach wzięli udział przedstawicieli polskich miast posiadających ustanowioną Specjalną Strefę Rewitalizacji oraz przedstawiciele Ministerstw, Instytucji publicznych oraz organizacji takich jak: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Fundacja Sendzimira, Krajowy Punkt URBACT, Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, Fundacja Poszanowania Energii, IWO – Inicjatywa Mieszkaniowa dla Europy Wschodniej z Berlina, Insar – biuro urbanistyczne zajmujące się opracowywaniem koncepcji planistycznych i urbanistycznych dla gmin, województw, regionów, oraz organizacji publicznych i prywatnych w Niemczech.
Spotkanie składało się z trzech części:
W pierwszej części powitalnej zaprezentowano cele, które wpisują się w Długoterminową Strategię Renowacji, zespół oraz działania w ramach projektu „EDINA”.
W kolejnej części warsztatów pn. Perspektywa międzynarodowa eksperci ds. urbanistyki i planowania przestrzennego z biura urbanistycznego INSAR z Berlina zaprezentowali przykłady rozwiązań oraz wyzwań związanych z poprawą efektywności obszarów miejskich w Niemczech natomiast specjaliści z dziedziny efektywności energetycznej z Fundacji Poszanowania Energii podzielili się swoją wiedzą w zakresie lokalnej poprawy efektywności energetycznej w Polsce.
Ostatnia część to Warsztaty przeprowadzone z udziałem miast z SSR, przedstawicieli fundacji zajmujących się efektywnością energetyczną (FPE, Sendzimira) i Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, które były poświęcone dobrym praktykom związanym z efektywnością energetyczną w Niemczech i Polsce.
Warsztaty składały się z dwóch części:
I runda: Jakie wyzwania i rozwiązania są wspólne dla Niemiec i Polski w kontekście poprawy efektywności energetycznej na obszarach rewitalizacji?
II runda: Unikatowe rozwiązania polskich obszarów rewitalizacji – Jakie rozwiązania w kontekście poprawy efektywności energetycznej na obszarach rewitalizacji mogą stanowić inspiracje dla innych miast?
Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.